Anunţuri pentru copiii şi tinerii din parohie

Vă comunicăm faptul că programele parohiale, catehetice şi extracatehetice intră în vacanţă începând cu data de 6 aprilie 2015. Acestea vor fi reluate duminică 19 aprilie 2015.

Pe perioada vacanţei, vă aşteptăm atât la oficiile speciale de seară din Săptămâna mare sau la Utrenia Învierii (sâmbătă 11 aprilie, ora 21.00), cât şi la Sfintele Liturghii celebrate special pentru voi cu începere de la ora 11.30 (a se vedea programul complet).

Pentru copiii/tinerii care doresc să se implice în celebrările speciale de seară (Slujba celor 12 evanghelii ale patimilor, Prohodul Domnului și Utrenia Învierii) anunţăm un nou calendar pentru repetiţii în acest sens:

JOIA MARE, 9 APRILIE: 17.15-17.30 Repetiţii pentru cei care vor ministra

VINEREA MARE, 10 APRILIE: 17.15-17.30 Repetiţii pentru cei care vor ministra

SÂMBĂTA MARE, 11 APRILIE:12.00-12.30 Repetiţii pentru cei care vor ministra

Vă doresc sărbători cu Haruri și multă odihnă,
pr. Mircea Martian,
Responsabil parohial cu pastoraţia copiilor
tel. 0745-265935, email: mircea.martian@gmail.com

Acest articol a fost publicat în Pastoraţia copiilor, Pastoraţia tinerilor și etichetat cu , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.