Binecuvântarea caselor pentru anul 2019

(data, preotul, străzile, ora de plecare)

SÂMBĂTĂ, 29 DECEMBRIE 2018

• Pr. M. Marţian:  str. Brașov, începând cu ora 14.00
  • Pr. T. Sas: str. C. Brâncuşi nr. pare, începând cu ora 13.00
  • Pr. F. Isac:  M. Nicoară, E. Murgu, C. Brâncuși impare, începând cu ora 14.00

DUMINICĂ, 30 DECEMBRIE 2018

• Pr. M. Marţian: str. A. France, A. Endre, începând cu ora 14.30
  • Pr. T. Sas: str. B. Deleanu,  C. Brâncoveanu, str. I. Vidu, str. Mozart, N. Colan, începând cu ora 14.00
  • Pr. F. Isac: str. Muscel, începând cu ora 13.00

MIERCURI, 2 IANUARIE 2019

• Pr. M. Marțian: str. A. Gaudi, R. Ladea, D. Bolintineanu, Nucului, începând cu ora 14.00
  • Pr. T. Sas: str. Lăcrămioarelor, Păltiniș, începând cu ora 15.00
  • Pr. F. Isac: str. Horticultorilor, M. Românul, A. Sever, A. Xenopol, Piața Cipariu, începând cu ora 13.00

JOI, 3 IANUARIE 2019

• Pr. M. Marţian: str. A. Frâncu, D. Cantemir, începând cu ora 14.00
  • Pr. T. Sas: str. Alverna, Galaxiei, începând cu ora 15.00
  • Pr. F. Isac: str. Predeal, I. P. Retegan, T. Maiorescu, E. Brote, V. Pârvan, începând cu ora 15.00

VINERI, 4 IANUARIE 2019

• Pr. M. Marţian str. Trifoiului, A. Ivireanu, Măcinului, începând cu ora 14.00
  • Pr. T. Sas:   str. B. Delavrancea, Mălinului, Piaţa Agârbiceanu, M. Zriny, începând cu ora 15.00
  • Pr. F. Isac:  str. N. Iorga, str. A. Mureşanu, M. Kalman, începând cu ora 15.00

SÂMBĂTĂ, 5 IANUARIE 2019

• Pr. M. Marţian: str. I. Vulcan, Becaș, începând cu ora 13.00
  • Pr. T. Sas: str. Fagului, Bună-Ziua şi conexe: Măceşului, P. Teodor, M. Toniţa, D. Ferencz, Şt. Luchian, C. Petrescu, M. Preda…, începând
    cu ora 13.00
  • Pr. F. Isac: str. Zărneşti (A. Bohăţel), Brăduţului,  C. Nottara, Lupeni (Doja), Ponorului, începând cu ora 15.00

ALTE RECOMANDĂRI CU PRIVIRE LA BINECUVÂNTAREA CASELOR:

• Consiliul parohial al parohiei noastre, întrunit la data de 25.10.2018, vă invită ca, în măsura posibilităților, să sprijiniți parohia, achitând o sumă recomandată de 50 lei, pentru fiecare membru al familiei (sumă pentru care, vă rugăm să cereți să vi se elibereze o chitanță în acest sens)
  • Această sumă va fi orientată în cea mai mare parte pentru fondul de salarizare al clerului eparhiei noastre (aflat la dispoziția PS Florentin, unde noi contribuim cu 45 lei pe an, pentru fiecare credincios înscris pe lista noastră), cât și, restul de 5 lei pe an, pentru susținerea în continuare a unei mici părți din programele pastoral-educative programate să se desfășoare în anul 2019 (bugetul parohiei ar suferi fără această susținere, fapt pentru care vă mulțumim anticipat!).
  • Pentru un interval orar mai precis vă rugăm să sunați preotul responsabil.
  • În intervalul 6-14 ianuarie 2018, vom binecuvânta casele şi familiile care locuiesc străzile necuprinse în acest material sau vor rămâne restante.
  • În cazul acestora, pentru a evita neînțelegerile și neplăcerile unei vizite surpriză, în măsura posibilităților o să transmitem înainte telefonic sau prin sms, ziua și ora aproximativă când suntem în zona dumneavoastră.
  • Pentru programări/ reprogramări ne puteți contacta la:

Pr. Florin Isac – tel. 0745-608892, E-mail: isacioan@yahoo.com
Pr. Titus Sas – tel. 0740-218620, E-mail: titussas@yahoo.com
Pr. Mircea Marţian – tel. 0745-265935, E-mail: mircea.martian@gmail.com

Vă mulțumim pentru generozitate și vă dorim Sărbători luminate și un an 2019 binecuvântat!

Acest articol a fost publicat în Administrative și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.