Binecuvântarea caselor pentru anul 2020

(data, preotul, străzile, ora de plecare –
pentru un interval orar mai precis vă rugăm să sunați preotul responsabil!)

SÂMBĂTĂ, 28 DECEMBRIE 2019

• Pr. M. Marţian: str. C. Brâncuşi – începând cu ora 11.00
  • Pr. F. Isac:  Piaţa Agârbiceanu, str. B. Delavrancea, A. Endre – începând cu ora 13.00

DUMINICĂ, 29 DECEMBRIE 2019

• Pr. M. Marţian: str. Alverna, Trifoiului – începând cu ora 13.30
  • Pr. F. Isac: str. Muscel –  începând cu ora 13.00

LUNI, 30 DECEMBRIE 2019

• Pr. M. Marţian: str. Păltiniș, I. Vulcan – începând cu ora 13.00
  • Pr. F. Isac: str. I. Vidu, A. Sever, A. Xenopol, Piața T. Cipariu, str. B. Deleanu – începând cu ora 14.00

JOI, 2 IANUARIE 2020

• Pr. M. Marțian:  str. N. Iorga, D. Bolintineanu, Măcinului – începând cu ora 12.00
  • Pr. F. Isac: str. Lăcrămioarelor – începând cu ora 13.00

VINERI, 3 IANUARIE 2020

• Pr. M. Marţian:   str. M. Nicoară, Brașov – începând cu ora 12.00
  • Pr. F. Isac: str. A. France, Mălinului, C. Brâncoveanu – începând cu ora 13.00

SÂMBĂTĂ, 4 IANUARIE 2020

• Pr. M. Marţian: str. A. Frâncu, D. Cantemir – începând cu ora 13.00
  • Pr. F. Isac: str. Predeal, Galaxiei, T. Maiorescu, E. Brote, V. Pârvan, Ponorului – începând cu ora 13.00

DUMINICĂ, 5 IANUARIE 2020

• Pr. M. Marţian: str. A. Gaudi, R. Ladea, Fagului, Bună-Ziua şi conexe: Arţarului, Măceşului, P. Teodor, M. Toniţa, D. Ferencz, Şt. Luchian, C. Petrescu, M. Preda, … – începând cu ora 13.30
  • Pr. F. Isac: str. Zărneşti (A. Bohănţel),  C. Nottara, Lupeni (Doja), Mozart, Nicolae Colan, Brăduţului, – începând cu ora 13.00

LUNI, 6 IANUARIE 2020

• Pr. M. Marţian: str. Becaș, Nicolae Drăganu, E. Murgu, A. Ivireanu, M. Zriny, Nucului, Dinu Lipatti – începând cu ora 14.00
  • Pr. F. Isac: str. A. Mureşanu, M. Kalman, I. P. Retegan,  – începând cu ora 14.00

VĂ RUGĂM ȚINEȚI CONT ȘI DE ACESTE RECOMANDĂRI:

• Consiliul parohial, întrunit la data de 04.12.2019, Vă invită să sprijiniți parohia, cu această ocazie, achitând o sumă recomandată de 50 lei, pentru fiecare membru al familiei (sumă pentru care vă rugăm să cereți să vi se elibereze pe loc o chitanță în acest sens).
  • Reafirmăm și explicăm importanța vitală a încasării acestei taxe de sprijin, pentru că, din această sumă se plătește în fondul de solidaritate pentru salarizarea preoților, aflat la dispoziția episcopiei, pentru fiecare credincios, suma de 47,4 lei/an!, astfel încât, în contul parohiei, urmând să rămână doar! un aport de 2,6 lei/ an!, pentru fiecare credincios, în vederea susținerii în continuare a unei mici părți din programele pastoral-educative programate să se desfășoare și în anul 2020!

Pentru un interval orar mai precis vă rugăm să sunați preotul responsabil.

• În intervalul 7-19 ianuarie 2020, vom binecuvânta casele și familiile care locuiesc pe alte străzi sau au rămas restante.
  • În cazul acestora din urmă, pentru a evita neînțelegerile și neplăcerile unei vizite surpriză, în măsura posibilităților o să transmitem înainte telefonic sau prin sms, ziua și ora aproximativă când suntem în zona dumneavoastră.

Pentru programări/ reprogramări ne puteți contacta la:

• Pr. Mircea Marţian, tel. 0745-265935, E-mail: mircea.martian@gmail.com
  • Pr. Florin Isac, tel. 0745-608892, E-mail: isacioan@yahoo.com

Vă mulţumim pentru generozitate și Vă dorim Sărbători luminate și un an 2020 binecuvântat!

Acest articol a fost publicat în Administrative și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.