Deschiderea Anului Catehetic-Formativ, 2018-2019

Duminică, 7 octombrie 2018, ora 11.30

În program:

• Sfânta Liturghie animată de copii și tineri
  • Scurtă prezentare a ofertei pastoral-educative din acest an (prezentarea responsabililor)
  • Agapă fraternă a responsabililor diferitelor grupuri pastorale

an catehetic formativVă așteptăm cu mult drag, și în acest an, să ne bucurăm împreună de programele speciale dedicate vouă având în centru SFÂNTA LITURGHIE PENTRU COPII CU ÎNCEPERE DE LA ORA 11.30, respectiv PENTRU TINERI CU ÎNCEPERE DE LA ORA 18.30. Pentru aceasta, înscrieți-vă (completând un formular special) și participați la CATEHEZĂ și la UNUL SAU MAI MULTE DIN PROGRAMELE pe care le vom desfăşurăm la nivelul comunității noastre în acest nou an formativ.

Fişele de înscriere completate pot fi depuse la Biroul parohial sau prin e-mail (ca poză). Data limită de înscriere: duminică, 14 octombrie 2018.

Toate activitățile urmează să înceapă în săptămâna 14-21 octombrie 2018, conform cu orarul convenit cu responsabilii pastorali.

Pr. Mircea Marțian, paroh
tel. 0745-265935, mircea.martian@gmail.com

Acest articol a fost publicat în An formativ parohial, Evenimente, Grupuri parohiale, Pastoraţia copiilor, Pastoraţia tinerilor și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.