Donaţii pentru achiziţionarea unui kit complet de transmisie video a celebrărilor liturgice

live cu telefonul1Dragi prieteni/urmăritori… vă invităm să sprijiniți un proiect pentru a #rămâneconectațioricesarîntâmpla: în vederea îmbunătățirii și diversificării transmisiilor noastre în direct (realizate timp de mai bine de 8 luni într-un format rudimentar folosind telefonul fiecărui preot celebrant), vă rugăm să ne ajutați pentru a achiziționa și monta în Capela ”Sfântul Iosif” un kit complet online streaming (două/trei camere cu focalizări reglabile în funcție de diferitele cadre dorite).

Donații pentru acest proiect pot fi oferite în contul parohiei (prin transfer bancar) sub formă de donații/ sponsorizări cu această destinație. Datele parohiei noastre sunt: Parohia Andrei Mureșanu, CUI 7777978, Cont bancar RO30RNCB0106026612080001.

VĂ MULȚUMIM PENTRU FAPTUL CĂ SUNTEȚI ALĂTURI DE NOI, DAR ȘI PENTRU GESTUL CONCRET DE GENEROZITATE PRIN CARE AȚI SUSȚINUT (s-au strâns până în prezent 1612 lei, în cadrul unei colecte speciale la biserică, respectiv 1450 lei donații direct în cont cu această destinație) SAU… VEȚI SUSȚINE ACEST PROIECT.

live cu telefonul2Imaginile sunt de la transmisia ”Învierii Domnului” celebrată în stare de urgență care a fost extrem de urmărită (e o imagine de la River Resort Băișoara).

PS. Pentru a avea o idee generală asupra proiectului vă comunicăm faptul că avem trei oferte concrete care diferă în funcție de numărul (2 sau 3 camere), respectiv calitatea camerelor după cum urmează 3345,09 Euro, 3966,27 Euro, respectiv 4575,55 Euro. O vom alege în funcție de bugetul obținut (sunt și oferte mai ieftine dar calitatea scade)… Vedem. Noi ”decidem” ce vom privi online. Nu uitați, picătură cu picătură se poate umple paharul.

Acest articol a fost publicat în Administrative și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.