Excursie pentru tineri în Austria / Italia – 21-30 iulie 2014

Adresată copiilor și tinerilor între 12-19 ani

22 IULIE – plecarea din fața Capelei Sf. Iosif

23, 24 IULIE – Viena, Mănăstirea Melk (vârful barocului austriac), Valea Wachau (castele medievale)

25, 26, 27, 28, 29 IULIE – Roma, Tivoli (Villa D’este, Adriana, Gregoriana), Bagnoregio (orășelul muritor), Orvieto (oraș etrusc), Assisi (Bazilica Santa Chiara și San Francesco)

30 IULIE – Zagreb – întoarcerea la Cluj

Necesar:

• Copie Pașaport sau CI (la înscriere).
  • Împuternicire notarială de la ambii părinți (sentință dacă este cazul)
  • Taxă de 180 Euro achitată integral până în data de 15 iulie: cost transport în autocar, taxe drumuri, cazări, abonament metrou Roma.
  • Izolir / saltea gonflabilă și sac de dormit – cazarea se va face în spații ale unor mănăstiri (Austria și Italia), respectiv în Seminarul din Zagreb.

La plecare participanții trebuie să-și mai asigure:

• Provizii neperisabile (pentru prima zi).
  • Dovadă de asigurat.
  • Începând cu a doua zi contravaloare apă, mic dejun și cină (se vor face cumpărături comune de la supermarket), respectiv să aibă bani pentru o masa caldă de prânz luată în comun!Informaţii, detalii, înscrieri:

Doritorii sunt rugați să semnaleze acest lucru, cât mai repede! Apoi își pot valida locul până cel târziu în data de 22 iunie 2014 achitând un avans de minim 90 euro!

Pr. Mircea Marțian, tel. 0745 -265935, e-mail: mircea.martian@gmail.com

Acest articol a fost publicat în Pastoraţia copiilor și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.