Invitație la hramul Capelei Sfântul Iosif

PAROHIA „ANDREI MUREªANU”Vă invităm cu mic cu mare,
DUMINICĂ, 19 MARTIE 2017, SĂRBĂTOAREA SFÂNTULUI IOSIF
la bucuria momentului aniversar:PScape
CAPELA „SFÂNTUL IOSIF” – ZECE ANI SUB FRUCTUOSUL PROTECTORAT AL PĂRINTELUI NOSTRU OCROTITOR

Sfânta Liturghie festivă de la ora 10.00 va contopi într-o singură celebrare Sfintele Liturghii programate de obicei duminica la orele 10.00 și 11.30! – și va fi transmisă în direct (audio/video) în Aula Cardinal Iuliu Hossu.

ÎN PROGRAM:

Capela Sf. Iosif:

• ORA 10.00:  Intrare în procesiune a celebranților și a reprezentanților grupurilor parohiale.
  • ORA 10.05:  Sfânta Liturghie Arhierească, pontificată de P.S. Florentin Crihălmeanu – răspunsurile liturgice vor fi oferite de Corul Jubilate, dirijat de Mihaela Ceșa-Goje. Ceremonialul indulgenței plenare. Intonarea imnului parohial Iosif este Sfântul.
  • ORA 12.00: Momentul Corului de copii Allegria, dirijat de Cristina Nagy, urmat de vizionarea unei proiecţii aniversare.

Aula Cardinal Iuliu Hossu:

• ORA 12.30:   Agapă fraternă și Proiecția de fotografii Capela Sfântul Iosif – 10 ani.

Holurile de acces A și B

• INTERVAL ORAR 08.30-19.30:  Vizitarea Expoziției omagiale de icoane pe sticlă realizată  în cadrul Cercul parohial de artăVirgil  Fulicea, coordonat de Ioana Rusu.

Alte surprize…

VĂ AŞTEPTĂM CU DRAG!

Acest articol a fost publicat în Evenimente și etichetat cu , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.