Modificări la orarul catehetic

În semestrul I (An formativ, 2017-2018) orarul a suferit mici modificări după cum urmează:

1. Grupa „Bunului Păstor”, pentru două grupe de vârstă 3-6 ani, respectiv 7-9 ani, în fiecare Joi, interval orar 16.30-17.30, respectiv alte două grupe, orele 17.30-18.30/ 18.30-19.30, Catedrala în construcție, Atriumul din faţa Căsuţei îngerilor + Căsuța Sfinților (accesul se face pe Intrarea B (sub scări, la demisol), dinspre Piața Timotei Cipariu).
Responsabil Cristina Sechelea

2. Grupa Mică Pregătitoare, cls. I-a și a II-a, în fiecare Duminică, interval orar 10.15 -11.15, Catedrala în construcție, Căsuţa Sfinţilor.
Responsabil Adriana Tușa

3. Grupa de Primă Împărtăşanie, cei din cls. a III-a sau cei care nu au parcurs acest pas, în fiecare Duminică, interval orar 10.15 -11.15, Catedrala în construcție, Căsuţa Bibliei.
Responsabil Otilia David

4. Grupa de aprofundare, 10-13 ani (cls IV-VIII): Până la vacanța de Crăciun, ne vom întâlni nu luni (așa cum era comunicat în orarul inițial) ci, joi, în același interval orar, 16.30-18.00 ( următoarea întâlnire ar fi joi, 16 noiembrie). Motivul este faptul că Cercul Micului actor se întrunește până atunci în fiecare luni, nu bilunar, așa cum era programat inițial, pentru că pregătesc reprezentația pentru Serbarea de Crăciun – Centrul pastoral de pe bld. C. Brâncuși 44.
Responsabil pr. Mircea Marțian

5. Grupa tinerilor – cel puțin liceeni, Duminica după-masa, interval orar 17.00 – 18.30, bilunar – Centrul pastoral de pe bld. C. Brâcuși 44 (următoarea întâlnire, din această lună, este programată pe 19 noiembrie).
Responsabil pr. Mircea Marțian

Vă așteptăm cu același mult drag!

Acest articol a fost publicat în An formativ parohial și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *