„Navigatorii Mariei” au început să „navigheze” la Casa Parohială de pe bulevardul C. Brâncuși

1. Vârsta minimă – 5 ani împliniți !

* Înscrierile au caracter permanent, cu rugămintea să completați obligatoriu și îngrijit formularele de înscriere.

IMG_1189

2. Activitate diversificată prin: ORIGAMI, NAVOMODELE, PESCUIT SPORTIV, CONSTRUCȚII DE AMBARCAȚIUNI, SPORTURI NAUTICE

*lucrări de atelier, jocuri, expoziții, concursuri; lansare și pilotare modele teleghidate, navigație, pescuit sportiv (excursii, antrenamente, concursuri); tabere, alte activități

IMG_1192

3. ORAR PROVIZORIU

* Marți: 18.00 -19.00 lucrări de atelier, Casa Parohială, str. Brâncuși nr. 44 – modificările vor fi anunțate din timp.

* UNEORI SÂMBĂTA: excursii, antrenamente și concursuri în zone cu lacuri, în condiții meteo favorabile.

• realizarea deplasărilor se face cu acordul și sprijinul părinților
  • mijloace auto proprii
  • anunțurile/propunerile – cel târziu cu o săptămână înainte!

*Vă rog – părinții – să identificați zone cu lacuri (de preferință private) în apropierea Clujului, obligatoriu cu apă limpede și fără vegetație de suprafață, în vederea lansării și pilotării navomodelelor teleghidate și pentru pescuit sportiv.

Ce-și dorește profesorul coordonator? Un colectiv plin de autentică iubire, o adevărată familie a Sfintei Fecioare MARIA, Patroana Navigatorilor! O participare constantă și fructuoasă!

Cu drag,
Prof. ing. Lucian-Calin Chiorean
mobil 0742.874057-SMS și vocal-urgențe
e-mail: luci2k1@yahoo.ro

Acest articol a fost publicat în Pastoraţia copiilor și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.