Oficiu special de rugăciune

grup de rugaciuneGrupul de rugăciune Copiii Sfântului Iosif  se întrunește în prima miercuri din luna martie, 07.03.2018, cu începere de la ora 10.00, după celebrarea Sfintei Liturghii și rugăciunea zilei din cadrul Novenei celei mari, dedicate Sf. Iosif.

Astfel vom continua rugăciunile zilei printr-un nou

Oficiu special dedicat Sfântului Iosif

Intenţiile generale de rugăciune din această lună:

• De mulțumire pentru binefacerile pe care le-a mijlocit pentru noi Sf. Iosif în cei 11 ani de pastorație în capela sa.
  • Pentru ca să fie acceptat și apărat în societate darul vieții
  • Pentru creştinii persecutaţi: să experimenteze sprijinul întregii Biserici în rugăciune şi prin ajutorul material.

Ziua se va încheia cu o agapă fraternă în cadrul căreia vor fi sărbătoriți cei născuți în luna martie.

Vă aşteptăm cu mult drag,
Pr. Mircea Marţian, tel. 0745-265935

Acest articol a fost publicat în Grupuri parohiale și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.