Prohodul Maicii Domnului şi pelerinajul eparhial la Mănăstirea Maicii Domnului din Cluj-Napoca

Preasfanta Fecioara Maria”La mutarea Ta, Maică și Fecioară preacurată/ Ți-au cântat cu duioșie îngerii toți/ Și mulțime mare de popor creștin.” (Rânduiala Prohodului Maicii Domnului)

În ajunul Sărbătorii Adormirii Maicii Domnului, Vineri, 13 august 2021, Vă așteptăm, cu începere de la ora 17.30 să ne rugăm împreună PROHODUL MAICII DOMNULUI priveghind Trupul adormit al Preacuratei noastre maici împreună cu îngerii, sfinții și întreaga Biserică a lui Cristos.

Reamintim și de invitația adresată de Episcopul nostru Claudiu și de Surorile CMD de a participa la Pelerinajul Eparhial de la Mănăstirea Maicii Domnului din Cluj-Napoca, desfășurat în zilele de 14 august 2021, cu începere de la ora 18.00, respectiv 15 august 2021, ziua praznicului, cu începere de la ora 10.30.

Acest articol a fost publicat în Administrative, Evenimente și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *