Ședința Consiliului Consilierilor Parohiali

Miercuri, 14 februarie 2018, ora 17.30, Bulevardul C. Brâncuși 44-46.

consiliul parohial 2

ORDINEA DE ZI:

1. Prezentarea unui Raport economic-financiar, respectiv pastoral al parohiei (situația prezentată va cuprinde momentul de după binecuvântarea caselor pentru anul în curs, respectiv pentru semestrul al II-lea, din Anul catehetic- formativ, 2017-2018).
  2. Aspecte organizatorice legate de Sărbătorirea Hramului Capelei noastre: luni, 19 martie 2018, Sf. Iosif, Ocrotitorul Eparhiei și Capelei noastre (11 ani sub minunatul său protectorat).
  3. Informare cu privire la Planul Integrat de Dezvoltare, prezentarea membrilor comisiei parohiale.
  4.  Delegarea unui consilier reprezentant pentru a participa la Ședința de bilanț la nivel eparhial, pentru anul 2017.
  5. Situația proiectelor parohiale aflate în pregătire sau execuție.
  6. Diverse (Programul special pentru Postul mare, Săptămâna mare și luminată; cuantumul unor ajutoare financiare oferite de sfintele sărbători…).

În comuniune de rugăciune,
Mircea Marţian, paroh

Acest articol a fost publicat în Administrative, Ştiri și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.