Serbarea de Crăciun 2015 (foto și video)

Sâmbătă, 19 decembrie 2015, în Capela “Sf. Iosif” din Piaţa Cipariu a avut loc Serbarea de Crăciun a Parohiei „Andrei Mureşanu”, sub coordonarea pr. Paroh Mircea Marţian, a pr. Titus Sas şi pr. Florin Isac şi a d-nelor catehete Adriana Tuşa şi Otilia David. Invitatul serii a fost PS Florentin Crihălmeanu, Episcop de Cluj-Gherla.

Din program: Colind în familie; Moment de poezie cu grupurile de cateheză; Moment răcoritor cu Iulia și Sara de la Cercul parohial de actorie; Sceneta “Fiți Milostivi precum Tatăl Milostiv este!” cu copiii din Cercul Micului Actor condus de actrița Adriana King; Poezie: De ajunul Crăciunului, de Elena Farago (Cercul Micului Actor); Corul de copii “Allegria” – dirijat de Cristina Nagy, la orgă: Andreea Alexievici.

Click aici pentru albumul foto

La final a intrat în scenă Moş Crăciun, spre bucuria copiilor, cu sacul plin de daruri.

Viorica Sabo
Redactor DIRMM

Acest articol a fost publicat în Albume foto, Evenimente, Ştiri, Video și etichetat cu , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *