Ateliere de pictură şi Corul Allegria la Expo Transilvania (foto)

Imagini de la aterierele de pictură pe sticlă organizate anul acesta la Expo Transilvania prin bunavoinţa dnei Ioana Rusu cea care cu generozitate de mai mulţi ani se ocupă cu cercul de artă parohial.

Vă reamintim faptul că sâmbătă, 4 octombrie 2014,  la Expo-Transilvania, ora 13.00, va avera loc un Teatru de Umbre, spectacol susţinut de Leon Magdan, finalist la Românii au Talent.  În deschiderea evenimentului va cânta Corul Allegria al Capelei noastre. Tot atunci Leon Magdan va prezenta şi cărţile religioase pentru copii scrise şi publicate de el.

Vă aşteptăm cu drag,
pr. Mircea

Click aici pentru albumul foto

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site utilizează cookie-uri. Pentru a asigura buna funcţionare, pentru a îmbunătăţi utilizarea şi funcţionalitatea acestuia, pentru a personaliza conţinutul şi anunţurile, şi pentru a analiza traficul, asemenea majorităţii site-urilor, folosim cookie-uri. Dacă nu sunteți de acord, unele funcționalități s-ar putea să fie indisponibile. Puteţi oricând să vă schimbaţi sau să vă retrageţi consimţământul. Aflați mai multe detalii aici.
Accept
Nu accept