Binecuvântarea caselor 2023-2024

binecuvantarea caselor 2024VINERI, 29 DECEMBRIE 2023
Pr. M. Marţian: str. Brașov începând cu ora 14.00

SÂMBĂTĂ, 30 DECEMBRIE 2023
Pr. M. Marţian: str. A. Frâncu – începând cu ora 14.00, D. Cantemir – începând cu ora 15.00

MARȚI, 2 IANUARIE 2024
Pr. M. Marțian: str. I. Vulcan – începând cu ora 13.00
Pr. V. Pupăză: str. M. Nicoară, N. Iorga – începând cu ora 15.00
Pr. F. Isac: A. Endre – începând cu ora 13.00

MIERCURI, 3 IANUARIE 2024
Pr. M. Marţian: str. C. Brâncuşi – începând cu ora 11.00
Pr. V. Pupăză: str. Predeal, T. Maiorescu, E. Brote, V. Pârvan, I. P. Retegan, – începând cu ora 15.00
Pr. F. Isac: Piaţa Agârbiceanu, str. B. Delavrancea, str. Alverna, Trifoiului – începând cu ora 15.00

JOI, 4 IANUARIE 2024
Pr. M. Marţian: (zona Bună Ziua + Becaș) str. A. Gaudi, R. Ladea, str. Fagului, str. Bună–Ziua, Arţarului, Măceşului, P. Teodor, M. Toniţa, D. Ferencz, Şt. Luchian, C. Petrescu, M. Preda, Nicolae Drăganu și altele… – începând cu ora 12.00
Pr. V. Pupăză: str. A. Mureşanu, Saturn, Măcinului – începând cu ora 15.00
Pr. F. Isac: str. Galaxiei, Ponorului, A. Bohăţel, C. Nottara, G. Doja, Brăduţului, – începând cu ora 15.00

VINERI, 5 IANUARIE 2024
Pr. V. Pupăză: str. B. Deleanu, Mălinului – începând cu ora 15.00
Pr. F. Isac: str. A. France, C. Brâncoveanu – începând cu ora 15.00

SÂMBĂTĂ , 6 IANUARIE 2024
Pr. M. Marțian: str. Păltiniș, D. Bolintineanu, Nucului – începând cu ora 14.00
Pr. V. Pupăză: Piața Cipariu, str. I. Vidu, M. Zriny, A. Sever, A. Xenopol, – începând cu ora 13.00
Pr. F. Isac: str. Muscel – începând cu ora 13.00

DUMINICĂ, 7 IANUARIE 2024
Pr. M. Marțian: str. Horticultorilor, Borhanci și conexe (A Ivireanu, Regina Maria…) începând cu ora 15.30
Pr. V. Pupăză: str. Becaș, M. Kalman, E. Murgu – începând cu ora 15.00
Pr. F. Isac: str. Lăcrămioarelor, Mozart, Nicolae Colan, M. Românul – începând cu ora 15.00

VĂ RUGĂM ȚINEȚI CONT ȘI DE ACESTE RECOMANDĂRI:
– Pentru un interval orar mai precis vă rugăm să sunați preotul responsabil.
– Fiecare familie vizitată are ocazia de a sprijini parohia prin donații cu destinația – taxă de sprijin cult (sumă pentru care preoții vizitatori sunt obligați să vă ofere pe loc o chitanță). Reafirmăm și explicăm importanța încasării acestei taxe de sprijin, pentru că, din această sumă parohia plătește în fondul de solidaritate pentru salarizarea preoților aflat la dispoziția episcopiei, pentru fiecare credincios o suma de 47,4 lei/ an/ credincios (adult sau copil)!
– De asemenea, din aceste donații se va susține o mică parte din programele pastoral-educative sau de investiții programate să se desfășoare și în anul 2024.
– În intervalul 8-14 ianuarie 2024, vom binecuvânta casele și familiile care locuiesc pe alte străzi sau au rămas restante (vă rugăm apelați cu încredere). În cazul acestora, pentru a evita neînțelegerile și neplăcerile unei vizite surpriză, în măsura posibilităților o să transmitem înainte telefonic sau prin sms, ziua și ora aproximativă când suntem în zona dumneavoastră.
– Pentru programări / reprogramări ne puteți contacta la:
Pr. Mircea Marţian – tel. 0745–265935, E–mail: mircea.martian@gmail.com
Pr. Florin Isac – tel. 0745–608892, E–mail: isacioan@yahoo.com
Pr. Vlad Pupăză – tel. 0745–611519, E–mail: pupaza.radu@yahoo.com

Vă mulțumim pentru primire și vă dorim sărbători luminate și un an 2024 binecuvântat!