Capela „Sf. Iosif” la 1 an de la sfinţire

Miercuri, 19 martie a.c., în Capela „Sfântul Iosif” din Piaţa Cipariu, a fost celebrată Sfânta Liturghie Arhierească, la aniversarea unui an de funcţionare a noului lăcaş de rugăciune. La masa sfântului altar, împreună cu PS Florentin Crihălmeanu au concelebrat pr. Mircea Marţian paroh al parohiei „Andrei Mureşanu”, cu vicarul parohiei pr. Titus Sas şi pr. Marius Cerghizan secretar episcopal, precum şi cu diaconii Daniel Avram şi Mihai Gavril Roman. Răspunsurile liturgice au aparţinut corului Jubilate, dirijat de Mihaela Ceşa-Goje.

Click aici pentru albumul foto