Capela „Sf. Iosif” la 1 an de la sfinţire

Miercuri, 19 martie a.c., în Capela „Sfântul Iosif” din Piaţa Cipariu, a fost celebrată Sfânta Liturghie Arhierească, la aniversarea unui an de funcţionare a noului lăcaş de rugăciune. La masa sfântului altar, împreună cu PS Florentin Crihălmeanu au concelebrat pr. Mircea Marţian paroh al parohiei „Andrei Mureşanu”, cu vicarul parohiei pr. Titus Sas şi pr. Marius Cerghizan secretar episcopal, precum şi cu diaconii Daniel Avram şi Mihai Gavril Roman. Răspunsurile liturgice au aparţinut corului Jubilate, dirijat de Mihaela Ceşa-Goje.

Click aici pentru albumul foto

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site utilizează cookie-uri. Pentru a asigura buna funcţionare, pentru a îmbunătăţi utilizarea şi funcţionalitatea acestuia, pentru a personaliza conţinutul şi anunţurile, şi pentru a analiza traficul, asemenea majorităţii site-urilor, folosim cookie-uri. Dacă nu sunteți de acord, unele funcționalități s-ar putea să fie indisponibile. Puteţi oricând să vă schimbaţi sau să vă retrageţi consimţământul. Aflați mai multe detalii aici.
Accept
Nu accept