Dragi părinţi şi copii, vă reamintesc faptul că proiectul nostru se apropie de momentul său de vârf. E vorba de o muncă asiduă de 6 ani… Mulțumesc dirijoarei pentru pasiunea şi munca depusă, mulțumesc copiilor pentru timpul jertfit, mulțumesc părinților pentru susținere şi încredere. Urmează zile grele… unele chiar dintr-un timp sfânt… cel al vacanţei. Atașez programul general şi vă anunț (cu acordul dirijoarei) că repetiția de sâmbătă, 13 aprilie 2013, se suspendă.
Înregistrarea unui album audio cu Sfânta Liturghie şi cântece pentru copii,
realizat de Corul „Allegria” al capelei noastre
Sâmbătă, 30 martie, interval orar 11.15 – 14.00
Repetiție generală inclusiv cu celebrarea Sfintei Liturghii așa cum va fi ea imprimată.
Reuniunea mariană “Regina Martirilor şi a Mărturisitorilor” are marea bucurie de a vă invita începând cu ora 8.00 la: Recitarea Rozariului; Litania Lauretană; Sfânta Liturghie; Venerarea Fecioarei Maria
Să ne rugăm împreună, în LUNA MARTIE:
Pentru ca să crească respectul pentru natură, conştientizând că întreaga creaţie este lucrarea pe care Dumnezeu a încredinţat-o responsabilităţii umane.
Pentru ca episcopii, preoţii şi diaconii să fie neobosiţi vestitori ai Evangheliei până la marginile pământului, în special, pentru P.S. Florentin, pr. M. Marţian, pr. T. Sas şi Diac. M. Roman.
Pentru toţi membrii Parohiei “Andrei Mureşanu”, cu ocazia hramului “Sf. Iosif”, şi a 6 ani de activitate în noul sediu – Catedrala Martirilor şi mărturisitorilor sec. XX.
Pentru membrii familiei Măgdaş, pentru ca Bunul Dumnezeu să-I binecuvânteze.
Reuniunea Mariană e un drum către Dumnezeu trăit împreună cu Sfânta Fecioară. Să începem acest drum încredinţându-i ei, Mamei cereşti, dorinţa noastră de a ne lăsa conduşi de ea spre Acela care este Viaţa însăşi. TE AŞTEPTĂM ŞI PE TINE SĂ TE ALĂTURI ACESTEI MARI FAMILII!
Copiii Sf. Iosif vă invită în prima miercuri (06.03.2013)
din luna martie, cu începere de la ora 17.00, la un nou OFICIU SPECIAL DE RUGĂCIUNE
avându-l ca mijlocitor pe Sf. Iosif.
Intenţiile generale de rugăciune din această lună:
– Pentru ca să crească respectul pentru natură, conştientizând că întreaga creaţie este lucrarea pe care Dumnezeu a încredinţat-o responsabilităţii umane.
– Pentru ca episcopii, preoţii şi diaconii să fie neobosiţi vestitori ai Evangheliei până la marginile pământului.
– Pentru continuarea lucrărilor la Catedrala dedicată martirilor şi mărturisitorilor veacului XX.
Seara se va încheia cu Adoraţie Euharistică, urmată de o agapă fraternă pe Holul expoziţional.
Vă aşteaptă cu mult drag,
Pr. Mircea Marţian, tel. 0745-265935