Înregistrarea unui album audio realizat de Corul „Allegria”

Dragi părinţi şi copii, vă reamintesc faptul că proiectul nostru se apropie de momentul său de vârf. E vorba de o muncă asiduă de 6 ani… Mulțumesc dirijoarei pentru pasiunea şi munca depusă, mulțumesc copiilor pentru timpul jertfit, mulțumesc părinților pentru susținere şi încredere. Urmează zile grele… unele chiar dintr-un timp sfânt… cel al vacanţei. Atașez programul general şi vă anunț (cu acordul dirijoarei) că repetiția de sâmbătă, 13 aprilie 2013, se suspendă.

 Înregistrarea unui album audio cu Sfânta Liturghie şi cântece pentru copii,
realizat de Corul „Allegria” al capelei noastre

Sâmbătă, 30 martie, interval orar 11.15 – 14.00
Repetiție generală inclusiv cu celebrarea Sfintei Liturghii așa cum va fi ea imprimată.

Vineri, 5 aprilie, interval orar 15.00 – 17.15 – Înregistrări.

Sâmbătă, 6 aprilie,interval orar 11.15 – 14.00  – Înregistrări

Luni, 8 aprilie, interval orar 11.15 – 14.00  – Înregistrări

Marți, 9 aprilie, interval orar 11.15 – 14.00          – Înregistrări

 

Costuri estimative:
Înregistrări și negative: 1.600 euro
CD-uri timbrate: 1.500 euro (circa 800 de bucăți)
Total: 3.100 Euro

 Donațiile și sponsorizările cu acest scop sunt binevenite!

Parohia va susține logistic înregistrările, va suporta diferențele dintre donații+sponsorizările obținute și costurile reale, urmând ca la final, în măsura posibilităților, din vânzarea CD-urilor să-și recupereze aportul.

Mulțumindu-Vă pentru comuniunea de năzuințe și
pentru disponibilitatea de slujire, al Dvs paroh,
Mircea Marțian

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *