Îmbunătăţirea ofertei liturgice

Amintim faptul că, în Sărbătorile de poruncă, pe lângă cele două celebrări de dimineaţă ale Sfintei Liturghii (ora 6.45 şi ora 9.00), se celebrează Sfânta Liturghie şi de la ora 18.00, după cum urmează:

24 iunie, vineri, Naşterea Sfântului Ioan Botezătorul

29 iunie, miercuri, Sf. Apostoli Petru şi Pavel

20 iulie, miercuri, Sf. pf. Ilie

6 august, sâmbătă, Schimbarea la Faţă

15 august, luni, Adormirea Maicii Domnului

29 august, luni, Tăierea capului Sf. Ioan Botezătorul

8 septembrie, joi, Naşterea Maicii Domnului

14 septembrie, miercuri, Înălţarea Sfintei Cruci

26 octombrie, miercuri, Sf. Dumitru

8 noiembrie, marţi, Sf. Arhangheli Mihail şi Gavril

21 noiembrie, luni, Intrarea în Templu a Maicii Domnului

6 decembrie, marţi, Sf. Nicolae

26 decembrie, luni, A doua zi de Crăciun

27 decembrie, marţi, A treia zi de Crăciun

 Vă aşteptăm cu mult drag,
Pr. Florin Isac, responsabil cu aceste celebrări

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site utilizează cookie-uri. Pentru a asigura buna funcţionare, pentru a îmbunătăţi utilizarea şi funcţionalitatea acestuia, pentru a personaliza conţinutul şi anunţurile, şi pentru a analiza traficul, asemenea majorităţii site-urilor, folosim cookie-uri. Dacă nu sunteți de acord, unele funcționalități s-ar putea să fie indisponibile. Puteţi oricând să vă schimbaţi sau să vă retrageţi consimţământul. Aflați mai multe detalii aici.
Accept
Nu accept