Înscrieri pentru copii între 6-13 ani la Întâlnirea Eparhială a Copiilor, 13 iunie 2015, Cluj-Napoca

iec 2015Parohia Română Unită cu Roma, Greco-Catolică, “Andrei Mureșanu” din localitatea Cluj-Napoca va găzdui în data de 13 iunie 2015, a IX-a ediție a Întâlnirii Copiilor din Eparhia de Cluj-Gherla.

Tema acestei întâlniri, la care sunt așteptați circa 600 de copii din majoritatea parohiilor Eparhiei, cu vârste cuprinse între 6-13 ani, este Vreau să văd chipul Tău!, iar motto-ul: Lăsați copiii să vină la mine…”(Lc 18,16).

Data limită de înscriere va fi duminică, 31 mai 2015

Locul de desfășurare al manifestărilor va fi probabil Parcul „Iuliu Prodan”, situat pe strada Gheorghe Dima din Cartierul Zorilor al Municipiului Cluj-Napoca.

Menționăm faptul că, dacă vremea va fi defavorabilă, atunci evenimentul va fi găzduit de Catedrala ”Martirilor și Mărturisitorilor veacului XX”  aflată în construcție în Piața marelui cărturar Timotei Cipariu din Cluj-Napoca.

Atașăm programul complet al manifestărilor:

• 09.00 Primirea participanților & animație
  • 10.00 Pregătirea pentru Sfânta Liturghie
  • 10.30 Sfânta Liturghie – Prezidată de PS Florentin Crihălmeanu, Episcop de Cluj-Gherla
  • Prânzul (fiecare din pachețelele proprii aduse de acasă)
  • 12.30 Festivalul copiilor: jocuri, bansuri, clovni
  • 15.45 Predarea Icoanei copiilor Protopopiatului care va găzdui Întâlnirea Copiilor în 2016
  • 16.00 Încheierea Întâlnirii Copiilor

Cu respect și recunoștință,
Pr. Mircea Marțian
Administrator Parohial al Parohiei ”Andrei Mureșanu”