Luna noiembrie – Luna sufletelor din Purgator

lumanare– Liturghii şi rugăciuni zilnice pentru aceste suflete.

– cateheze despre cele de pe urmă ale omului.

– vom oferi doritorilor fluturaşi cu un model de rugăciune la această intenţie.

Program special: SÂMBĂTĂ, 1 NOIEMBRIE 2014
POMENIREA TUTUROR SFINȚILOR (LUMINAŢIA)

Ora 06.45: Sfânta Liturghie – Parastas comunitar

Ora 09.00: Sfânta Liturghie- Parastas comunitar, agapă fraternă (pomană pentru aceste suflete)

În comuniune de rugăciune,
Pr. Mircea Marţian, paroh

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site utilizează cookie-uri. Pentru a asigura buna funcţionare, pentru a îmbunătăţi utilizarea şi funcţionalitatea acestuia, pentru a personaliza conţinutul şi anunţurile, şi pentru a analiza traficul, asemenea majorităţii site-urilor, folosim cookie-uri. Dacă nu sunteți de acord, unele funcționalități s-ar putea să fie indisponibile. Puteţi oricând să vă schimbaţi sau să vă retrageţi consimţământul. Aflați mai multe detalii aici.
Accept
Nu accept