Luna Noiembrie – luna sufletelor din Purgator

lumanare– Liturghii și rugăciuni speciale pentru eliberarea acestor suflete.

– Cateheze despre cele de pe urmă ale omului.

– Vom oferi doritorilor fluturași cu un model de rugăciune la această intenție.

Program special: Miercuri, 02.11.2016; respectiv toate sâmbetele din luna Noiembrie (05, 12, 19 şi 26 noiembrie 2016) cu începere de la ora 9.00, Vă invităm la Sfânta Liturghie urmată de celebrarea unui parastas comunitar!

Vă aşteaptă cu drag, Pr. Isac Florin, vicar și Pr. Mircea Marțian, paroh

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site utilizează cookie-uri. Pentru a asigura buna funcţionare, pentru a îmbunătăţi utilizarea şi funcţionalitatea acestuia, pentru a personaliza conţinutul şi anunţurile, şi pentru a analiza traficul, asemenea majorităţii site-urilor, folosim cookie-uri. Dacă nu sunteți de acord, unele funcționalități s-ar putea să fie indisponibile. Puteţi oricând să vă schimbaţi sau să vă retrageţi consimţământul. Aflați mai multe detalii aici.
Accept
Nu accept