Oficiu special de rugăciune

grup de rugaciuneCopiii Sf. Iosif vă invită miercuri, 2 martie 2016,
cu începere de la ora 17.00, la un nou
OFICIU SPECIAL DE RUGĂCIUNE
avându-l ca mijlocitor pe Sf. Iosif.

Intenţiile generale de rugăciune din această lună:

• De mulțumire pentru binefacerile pe care le-a mijlocit pentru noi Sf. Iosif în cei 9 ani de pastorație în capela sa.
  • Pentru ca să fie tot mai mult recunoscută contribuţia proprie a femeii la viaţa Bisericii.
  • Pentru ca aceia care sunt angajaţi în cercetarea ştiinţifică să se pună în slujba apărării vieții.
  • Universală: Pentru ca familiile aflate în dificultate să primească susţinerile necesare şi copiii să poată creşte în medii sănătoase şi senine.
  • Pentru evanghelizare: Pentru ca creştinii discriminaţi sau persecutaţi din cauza credinţei lor să rămână puternici şi fideli faţă de evanghelie, graţie rugăciunii neîncetate a întregii Biserici.

Seara se va încheia cu Adoraţie Euharistică, urmată de o agapă fraternă pe Holul expoziţional, în care vor fi sărbătoriți cei care au ziua de naștere în luna martie din anul curent.

Vă aşteaptă cu mult drag,
Pr. Mircea Marţian, tel. 0745-265935