Oficiu special de rugăciune

grup de rugaciuneDacă am şti cât este de mare puterea sfintelor suflete din Purgator şi câte haruri am putea obţine de la Dumnezeu prin mijlocirea lor, ele nu ar fi atât de uitate! Să ne rugăm mult pentru ele, pentru ca ele să se roage mult pentru noi.” Sf. Ioan Maria Vianey, parohul de Ars

Întrunirea Grupului de rugăciune Copiii Sf. Iosif,  pentru luna noiembrie, va avea loc miercuri, 16.11.2016, ora 17.00  când vă invităm la un nou

Oficiu special de rugăciune

avându-l ca mijlocitor special pe Sf. Iosif.

Intenţiile generale de rugăciune din această lună:

• Pentru toate sufletele prietene din Purgator.
  • Pentru ca Pruncul Isus să fie primit în inimile tuturor creștinilor și să construiască astfel o lume mai fraternă.

În comuniune cu Sfântul Părinte Papa Francisc intenţiile generale de rugăciune pentru această lună vor fi:

• Universală: Pentru ca ţările care primesc un număr mare de migranţi şi refugiaţi să fie susţinute în angajarea lor de solidaritate.
  • Pentru evanghelizare: Pentru ca în parohii preoţii şi laicii să colaboreze în slujirea comunităţii fără a ceda ispitei descurajării.

Seara se va încheia cu Adoraţie Euharistică, urmată de o agapă fraternă pe Holul expoziţional.

Vă aşteaptă cu mult drag, Pr. Mircea Marţian, tel. 0745-265935

Acest articol a fost publicat în Grupuri parohiale și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.