Pelerinaj la Sighet

Iubiţi credincioşi,

Am primit din partea Episcopiei Greco-Catolice de Maramureş programul pelerinajului anual de la Sighet. Pelerinajul se organizează, şi în acest an, în sâmbăta a 2-a a lunii mai, respectiv 14 mai 2011.

Redăm mai jos programul general al pelerinajului:

Ora 9.30  – Procesiunea de la Memorialul Durerii (fosta închisoare din Sighet) spre Cimitirul Săracilor

Ora 11.00 – Celebrarea Sf. Liturghii, urmată de un Cuvânt de învăţătură

Vă invităm pe cei care puteţi să participaţi la acest eveniment spiritual al Bisericii noastre prin care se celebrează memoria episcopilor noştri – martiri şi mărturisitori ai credinţei în închisorile comuniste.

Cristos a înviat!

Pentru alte detalii sau pentru a merge organizat, vă rugăm să o contactaţi pe D-na Aurelia Chiorean, Consilier Parohial pe probleme de rugăciune şi pelerinaje, tel. 0264-442352 sau 0755-830027.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *