Program pentru spovezi la Capela Sf. Iosif

spovada marturisire PapaPentru a avea sărbători binecuvântate, cu adevărat fericite și pline de Haruri cerești este nevoie ca, în perioada pascală, să primim iertare din partea lui Dumnezeu în Taina Spovedaniei.

Argumente:

  • Spovada este Sacramentul reconcilierii cu Dumnezeu, cu noi înșine și cu aproapele (asemeni unei reinstalări de soft spre chipul și asemănarea pe care le-am pierdut prin păcate…
  • Dacă moartea Mântuitorului va deveni şi moartea noastră pentru păcat (manifestată plenar în Taina Spovedaniei), atunci Învierea Lui va fi şi învierea noastră, adică ne îndeplinim țelul de a avea ”sărbători cu rost”, fiind resuscitați la Viață și astfel eliberați de orice teamă şi orice sclavie…
  • Mai multe găsiți aici: http://www.spovada.ro/resurse/

Vă rugăm să nu lăsați Spovada, ultima pe lista de pregătiri, chiar dacă, și în ultima clipă este bine dacă ne urcăm pe această mereu pregătită ”Arcă a lui Noe” (unul dintre simbolurile biblice ale acestui sacrament) pentru a fi din nou salvați/ resuscitați la viață/ înviați.

Program pentru spovezi, la Capela Sf. Iosif:

  • Zilnic, dimineața între orele: 07.30 – 11.00.
  • Duminica între orele: 8.00 – 12.30

Program special în Săptămâna mare:

  • Zilnic, dimineața, între orele: 07.30 – 11.00.
  • Miercurea Mare,  între orele: 17.30 – 18.45.
  • Joia Mare, între orele:  17.30 – 19.30.
  • Vinerea Mare, între orele:  17.30 – 19.30.

Vă așteptăm cu drag!

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *