Program special de Sărbători – decembrie 2014-ianuarie 2015

SÂMBĂTĂ, 13 DECEMBRIE

06.45 Sf. Liturghie, celebrant pr. Titus Sas.

09.00 Sf. Liturghie, celebrant pr. Mircea Marțian.

10.30-11.30 Școala parohială de pian vă invită la un miniconcert.

DUMINICĂ, 14 DECEMBRIE, A STRĂMOȘILOR DOMNULUI

08.30 Sf. Liturghie, celebrant pr. Titus Sas.

10.00 Sf. Liturghie, celebrant pr. Mircea Marțian.

11.00 -11.15 Miniconcert – Corul Jubilatae, dirijat de Mihaela Ceșa Goje

11.30 Sf. Liturghie animată de copii, celebrant pr. Mircea Marțian.

18.30 Sf. Liturghie animată de tineri, celebrant pr. Florin Isac. 

15, 16, 17, 18, 19 DECEMBRIE – PROGRAM LITURGIC OBIŞNUIT

 MARȚI, 16 DECEMBRIE

17.00 Să-i mulțumim Pruncului Isus – celebrarea finală în cadrul Catehezei Bunului Păstor

Începând de VINERI, 19 DECEMBRIE, vă invităm să vizitați: Expoziția dedicată Pruncului – copiii Cercului de Artă (pe Hol A).

 SÂMBĂTĂ, 20 DECEMBRIE

06.45 Sf. Liturghie, celebrant pr. Titus Sas.

08.15 Rozariul, Litania lauretană. 09.00 Sf. Liturghie urmată de venerarea Fecioarei Maria – moment animat de Reuniunea mariană “Regina martirilor şi mărturisitorilor”. Pr. Florin Isac

17.00 Serbarea de Crăciun pregătită de copii pentru Pruncul Isus.

DUMINICĂ, 21 DECEMBRIE, DUMINICA DINAINTEA NAȘTERII DOMNULUI (a Strămoșilor trupești de la Adam până la Sf. Iosif)

08.30 Sf. Liturghie, celebrant pr. Florin Isac.

10.00 Sf. Liturghie, celebrant Titus Sas.

11.30 Sf. Liturghie animată de copii, celebrant pr. Mircea Marțian.

18.30 Sf. Liturghie animată de tineri, celebrant pr. Florin Isac.

22, 23 DECEMBRIE – PROGRAM LITURGIC OBIŞNUIT

 LUNI, 22 DECEMBRIE

10.15 – 12.00 Finalul Campaniei  “Împreună pentru ceilalţi”. Împărţirea pachetelor pentru familiile defavorizate.

MIERCURI, 24 DECEMBRIE, AJUNUL NAŞTERII DOMNULUI

06.45 Sf. Liturghie.

09.00 Sf. Liturghie – Orele Împărătești.

18.30 Priveghere „Să-L întâmpinăm pe Pruncul Isus!”, urmată de Sf. Liturghie de seară animată de tineri.

JOI, 25 DECEMBRIE, NAŞTEREA DOMNULUI

08.30 Sf. Liturghie, celebrant pr. Titus Sas.

10.00 Sf. Liturghie, celebrant pr. Mircea Marțian.

11.30 Sf. Liturghie animată de copii, celebrant pr. Mircea Marțian.

18.30 Sf. Liturghie animată de tineri, celebrant pr. Florin Isac.

VINERI, 26 DECEMBRIE, A II-A ZI, SERBAREA MAICII  DOMNULUI

08.30 Sf. Liturghie, celebrant pr. Mircea Marțian.

10.00 Sf. Liturghie, celebrant pr. Titus Sas.

11.30 Sf. Liturghie animată de copii, celebrant pr. Mircea Marțian.

18.30 Sf. Liturghie animată de tineri, celebrant pr. Florin Isac.

SÂMBĂTĂ, 27 DECEMBRIE, A III-a ZI DE CRĂCIUN, SF. ŞTEFAN

06.45 Sf. Liturghie, celebrant pr. Titus Sas.

09.00 Sf. Liturghie, celebrant pr. Mircea Marțian

18.30 Sf. Liturghie animată de tineri, celebrant pr. Florin Isac.

DUMINICĂ, 28 DECEMBRIE – A SFINȚILOR ŞI DREPŢILOR
IOSIF, DAVID ȘI IACOB

08.30 Sf. Liturghie, celebrant pr. Titus Sas.

10.00 Sf. Liturghie, celebrant pr. Mircea Marțian.

11.30 Sf. Liturghie animată de copii, celebrant pr. Mircea Marțian.

18.30 Sf. Liturghie animată de tineri, celebrant pr. Florin Isac.

 29, 30 DECEMBRIE 2014 – PROGRAM LITURGIC OBIŞNUIT

 MIERCURI, 31 DECEMBRIE 2014

06.45 Sf. Liturghie, celebrant pr. Titus Sas.

09.00 Sf. Liturghie, celebrant pr. Florin Isac.

22.00 Sfârșit și început de an nou cu Isus – priveghere urmată de Sf. Liturghie (ora 22.30), celebrant pr. Mircea Marțian.

 JOI, 1 IANUARIE 2015, TĂIEREA ÎMPREJUR, SF. VASILE CEL MARE

08.30 Sf. Liturghie, celebrant pr. Florin Isac.

10.00 Sf. Liturghie, celebrant pr. Titus Sas.

11.30 Sf. Liturghie animată de copii, celebrant pr. Mircea Marțian.

18.30 Sf. Liturghie animată de tineri, celebrant pr. Florin Isac.

 VINERI, 2 IANUARIE 2015 – PRIMA VINERI

06.45 Sfânta Liturghie

09.00 Sf. Liturghie urmată de Adorație Euharistică: „Un nou început în credinţă”

18.30 Sf. Liturghie de seară.

 SÂMBĂTĂ, 3 IANUARIE 2015 – PRIMA SÂMBĂTĂ

06.45 Sfânta Liturghie

08.15 Rozariul, Litania lauretană

09.00 Sf. Liturghie urmată de venerarea Fecioarei Maria – moment animat de Reuniunea mariană “Regina martirilor şi mărturisitorilor”.

 DUMINICĂ, 4 IANUARIE 2015 DINAINTEA BOTEZULUI DOMNULUI

08.30 Sf. Liturghie, celebrant pr. Titus Sas.

10.00 Sf. Liturghie, celebrant pr. Mircea Marțian.

11.30 Sf. Liturghie animată de copii, celebrant pr. Mircea Marțian.

18.30 Sf. Liturghie animată de tineri, celebrant pr. Florin Isac.

 LUNI 5 IANUARIE – PROGRAM LITURGIC OBIȘNUIT

 MARȚI 6 IANUARIE 2015 – BOTEZUL DOMNULUI (BOBOTEAZA)

06.45 Sf. Liturghie – Sfinţirea cea mare a Apei, celebrant pr. Titus Sas.

09.00 Sf. Liturghie – Sfinţirea cea mare a Apei, celebrant pr. Mircea Marțian.

18.30 Sf. Liturghie animată de tineri – Sfinţirea cea mare a Apei, celebrant pr. Florin Isac.

 MIERCURI, 7 IANUARIE 2015 – SF. IOAN BOTEZĂTORUL

06.45 Sf. Liturghie, celebrant pr. Titus Sas.

09.00 Sf. Liturghie, celebrant pr. Mircea Marțian.

18.30 Sf. Liturghie animată de tineri, celebrant pr. Florin Isac.

ÎNCEPÂND DE JOI, 8 IANUARIE 2015, SE REINTRĂ ÎN PROGRAMUL OBIŞNUIT AL SFINTELOR LITURGHII DIN PAROHIA NOASTRĂ.

Vă dorim Sărbători sfinte, cu cereşti daruri, bucurie şi spor în toate.
Ai Dumneavoastră preoţi slujitori,
Pr. Florin ISAC,  Pr. Titus SAS și Pr. Mircea MARŢIAN

Invităm pe cei din Comitetul de sprijin parohial, dar și pe toți cei care doresc să se implice la curățenia generală a capelei programată marți, 9 decembrie interval orar, 10.00-12.30 (după Sf. Liturghie de la ora 09.00).

Dumnezeu să răsplătească!

Acest articol a fost publicat în Administrative și etichetat cu , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *