Programele parohiale, catehetice şi extracatehetice, intră în vacanţă

Isus cu copilVă comunicăm faptul că programele parohiale, catehetice şi extracatehetice, intră în vacanţă începând cu data de 15 iunie 2013. Acestea vor fi reluate ca de obicei în prima duminică din luna octombrie a.c. când vom deschide un nou an catehetic parohial.

Pe perioada vacanței, o să ne vedem cu ocazia Taberei de studii de la Roma (pentru copii și tineri între 12-17 ani) dar și cu prilejul Campusului Parohial pentru copii (între 7 și 12 ani) pe care dorim să-l organizăm la o dată care va fi comunicată ulterior.

În plus vă aşteptăm în continuare,  inclusiv pe perioada vacanţei, la Sfânta Liturghie celebrată special pentru voi cu începere de la ora 11.30.

  Vă doresc vacanță cu Haruri și multă odihnă,
pr. Mircea Marţian,
Responsabil parohial cu pastoraţia copiilor
tel. 0745-265935, email: mircea.martian@gmail.com

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *