Programul Primei Cuminecări Solemne a copiilor pregătiți în şcolile centrale sau în Parohia „Andrei Mureşanu”

prima impartasanie

DUMINICĂ 25 MAI 2014, CAPELA SFÂNTUL IOSIF

Ora 10.00 Adunarea copiilor (la Catedrala Schimbarea la Față).

Ora 10.30 Plecarea în procesiune spre Capela Sf. Iosif.

• Cântec de întâmpinare – apoi „Pe Stăpânul…”
  • Sfânta Liturghie Arhierească – răpunsuri oferite de Corul Allegria al Capelei Sf. Iosif de la Balcon B.
  • Include: Profesiunea de Credinţă, Momentul luminii, Împărtăşania Solemnă a copiilor.
  • Ceremonialul de premiere.
  • Poze de grup.
  • Agapă fraternă (pentru copii şi însoţitorii lor).

În Cristos cel Înviat,
Mircea Marţian, pr. paroh