Invitaţie la „Sărbătoarea Sfântului Iosif”

Parohia „Andrei Mureşanu” vă invită sâmbătă, 19 martie 2011

la „Sărbătoarea Sfântului Iosif”

Program:

8.30 Oficiu de mulţumire animat de Grupul de rugăciune „Copiii Sfântului Iosif şi ai Mariei”
9.00 Sfânta Liturghie Arhierească celebrată de PS Florentin Crihălmeanu, răspunsurile liturgice fiind oferite de Corul „Jubilate”
urmată de:

• Prezentarea în imagini a activităţii parohiei
  • Spectacol extraordinar „Lăsaţi copiii să vină la Mine!”, realizat de  grupurile de cateheză şi extra-cateheză parohiale împreună cu corul „Allegria”
  • Vernisajul expoziţiei de icoane pe sticlă, realizate de copiii parohiei şi înmânarea icoanei dedicate Anului Familiei
  • Agapa fraternă – în Aula „Cardinal Iuliu Hossu” (toţi aceeia care pot contribui la agapa fraternă cu bunătăţile pământeşti sunt bineveniţi!)