Săptămâna Căsătoriei

ineleANUL 2014 –
„PAROHIA – ŞCOALĂ A COMUNIUNII”

Parohia Andrei Mureşanu
vă invită să trăiţi

SĂPTĂMÂNA CĂSĂTORIEI

7 – 14 FEBRUARIE 2014

cu motto:
„FĂ O PRIORITATE DIN CĂSNICIA TA!”

mariage_week

• Ne vom ruga în fiecare zi, prin mijlocirea sfinţilor noştri patroni protectori, pentru familii, soţi şi soţii, familiile dezbinate, familiile pe cale să fie întemeiate, mulţumind lui Dumnezeu pentru toate binecuvântările Sale.
  • Duminica „Vameşului şi a fariseului” – 9 februarie – va fi dedicată rugăciunilor şi catehezelor legate de căsătorie.
  • Vom reînnoi promisiunile făcute la momentul Căsătoriei şi-i vom serba în comunitate pe cei care au aniversări „rotunde” ale evenimentului – 5, 10, 15…35, 40 de ani de căsnicie! Deo gratias!
  • Să oferim rugăciunile noastre personale şi comunitare în aceste zile pentru familiile cu probleme şi cuplurile pregătite să divorţeze, precum şi pentru propriile noastre familii şi nevoi.
  • Şi să nu uităm – trebuie să facem o prioritate din căsniciile noastre!

Pr. Titus Sas
Responsabil Parohial cu Pastoraţia Familiilor