Şedinţa de bilanţ a Consiliului Consilierilor Parohiali

CONVOCATOR

Cu deosebit respect, invităm consilierii parohiei noastre la
Şedinţa de bilanţ a Consiliului Consilierilor Parohiali
care se va desfăşura miercuri, 20 februarie 2013,
cu începere de la ora 17.30, la sediul parohiei din Piaţa Cipariu f.n.

Şedinţa se va desfăşura după următoarea ordine de zi:

1. Prezentarea Raportului economico-financiar al parohiei pentru anul 2012, inclusiv situația la zi a colectării de fonduri, la nivelul parohiei, pentru construcţia Ansamblului socio-pastoral dedicat Martirilor şi Mărturisitorilor Veacului XX.
  2. Anul 2013 – dedicat Familiei, leagăn al credinţei – prezentarea principalelor acţiuni.
  3. Aspecte organizatorice legate de Sărbătorirea Sf. Iosif, Ocrotitorul Eparhiei şi a Capelei noastre.
  4. Situaţia proiectului Crucii exterioare din parcare, ca parte integrantă din Ansamblul socio-pastoral din Piaţa Timotei Cipariu.
  5. Problema imobilului de pe Bulevardul Constantin Brâncuşi.

În comuniune de rugăciune,
Mircea Marţian, paroh