Sfânta Liturghie Arhierească

Smerenia este lecția de viață a lui Ioan Botezătorul.

LA MULȚI ȘI SFINȚI ANI CELOR CARE POARTĂ NUMELE SFÂNTULUI IOAN!

Sfânta Liturghie arhierească în direct din Capela ”Sf. Iosif” cu hirotonire de diacon – duminică, 7 ianuarie 2024 – DUMINICA DUPĂ BOTEZUL DOMNULUI (Începutul propovăduirii Domnului); SF. PROFET IOAN ÎNAINTEMERGĂTORUL ȘI BOTEZĂTORUL DOMNULUI (Mărturia lui Ioan Botezătorul). Amintirea Sf. Nichita de Remesiana, ap. Românilor († 420). Ap Ef 4,7-13;

Evanghelia: Matei 4,12-17 (ale Duminicii); Apostolul: Fapte 19,1-8; Evanghelia: Ioan 1,29-34 (ale Sfântului).

Mulțumim PS Claudiu pentru o nouă rodnică din toate punctele de vedere vizită pastorală (7 ianuarie 2024) … Am încheiat un nou ciclu de mari sărbători, de mari evenimente divine ce se amestecă în viața noastră… A fost un minunat moment de a ne gândi dacă aceste sărbători au adăugat ceva vieților noastre, dacă ne-am schimbat, dacă suntem un pic altceva. Dacă nu, riscăm să mai ratăm niște sărbători… Și… dacă nu am reușit să ne găsim mai frumoși și mai buni, măcar am avut cu toții sentimentul unei speranțe reînnoite…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *