Spectacolul aniversar „Iosif este Sfântul” – program detaliat

• În introducere se cântă Imnul Sf. Iosif.
  • Salutul participanților.
  • Rugăciune de binecuvântare a icoanelor pe sticlă din Expoziţia de icoane pe sticlă
  • Mulțumim Sfântului Iosif, părintele nostru ocrotitor” – icoane realizate de copii în
    cadrul Atelierului parohial de artă sacră.

Vor fi prezentate apoi pe rând:

• Corul Allegria, dirijat de Cristina Nagy, la orgă, Andreea Alexievici.
  • Momente puse în scenă de copiii din Cercul Micului Actor, pregătiți de Adriana King, Actor la Naționalul Clujean.
  • Câțiva Copii din grupele de cateheză pentru prima cuminecare solemnă (pregătiți de Adriana și Otilia) vor prezenta un moment de poezie. Ei vor fi acompaniați de Corul de tineri “Deo Gratias”, dirijat de Dana Isac.
  • Grupul parohial de dansuri și obiceiuri populare va prezenta trei dansuri populare tradiționale – instructori Vac Călin și Narcisa Boilă.
  • Intonarea Imnului pastorației copiilor din Parohia noastră.

Vă așteaptă cu mult drag,
Pr. Mircea Marțian