Tradiționalul concurs de ciocnit ouă roșii – fete contra băieți

Un concurs în care toți au rămas învingători: în Cristos! Jertfă, pasiune, bucurie – la finalul Sfintei Liturghii celebrate în Catedrala ”Martirilor și mărturisitorilor veacului XX” animate de copii și tineri în cea de-a doua zi de Paște.

Sub privirile încurajatoare ale părinților și ocrotirea tinerilor Sara Crișan și Adrian Bodea (cărora le mulțumim din suflet), în Aula ”Iuliu Hossu” a avut loc tradiționalul concurs de ciocnit ouă roșii – fete contra băieți.

Dincolo de faptul că anul acesta a câștigat echipa băieților atmosfera a fost plină de emoție, încordare și pasiune, toți câștigând nu doar experiență, ci faptul de simți că aparțin unei mari familii.

Cristos a înviat! Adevărat a înviat! A răsunat de nenumărate ori până la epuizarea muniției (toate ouăle colorate ale fetelor au fost sparte).

La final, juriul a verificat ca ouăle rămase nesparte să fie autentice.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *