Alegeri pentru responsabilii parohiali în noul an asociativ 2019-2020

Precum anunțasem, am primit în parohie vizita unei delegații ASTRU Eparhial (duminică 3 noiembrie 2019).

Copiii prezenți au avut ocazia de a afla mai multe despre ASTRU, despre activitățile care se adresează lor, ca membrii sau viitori membrii ai acestei mari familii.

Tinerii au discutat atât despre ce s-a făcut în anul asociativ trecut, cât și despre importanța deciziilor bine făcute, despre cât este de esențial să avem o viziune pentru viață, care să corespundă cu planul pe care îl are Tatăl Ceresc pentru noi.

La final, au avut loc alegeri pentru responsabilii parohiali în noul an asociativ, 2019-2020, câștigători fiind Iulia Marțian și Ionuț Danca, cărora le dorim mult spor în activitățile pe care urmează să le coordoneze în noul an!

Click aici pentru albumul foto