Alegeri pentru responsabilii parohiali în noul an asociativ 2019-2020

Precum anunțasem, am primit în parohie vizita unei delegații ASTRU Eparhial (duminică 3 noiembrie 2019).

Copiii prezenți au avut ocazia de a afla mai multe despre ASTRU, despre activitățile care se adresează lor, ca membrii sau viitori membrii ai acestei mari familii.

Tinerii au discutat atât despre ce s-a făcut în anul asociativ trecut, cât și despre importanța deciziilor bine făcute, despre cât este de esențial să avem o viziune pentru viață, care să corespundă cu planul pe care îl are Tatăl Ceresc pentru noi.

La final, au avut loc alegeri pentru responsabilii parohiali în noul an asociativ, 2019-2020, câștigători fiind Iulia Marțian și Ionuț Danca, cărora le dorim mult spor în activitățile pe care urmează să le coordoneze în noul an!

Click aici pentru albumul foto

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *