Anuala ”igienizare” a spaţiului liturgic

La Capela Sf. Iosif, după Sfintele Liturghii și alte rugăciuni, am trecut la treabă pe mai multe fronturi.

Astfel, am început anuala ”igienizare” a spațiului liturgic (cu concursul Diaconului Mihai Roman- priceput la toate), restaurarea lacului de pe băncile din interiorul Capelei Sf. Iosif (mulțumim distinsului domn Mihai expert în această operațiune), respectiv continuarea montării unor noi spătare și șezuturi pe aceste bănci (mulțumim dlui Consilier Radu Răcășan pentru sprijin).

Ne-am bucurat de ajutorul unui veritabil profesionist, actualmente pensionar, domnul Gheorghe Maxim, care și-a luat în serios menirea de Consilier parohial pe probleme de construcții și întreținere spații.

Datorită competențelor și hărniciei sale, pentru câteva ore am făcut din nou un simbolic schimb: dânsul a fost ”parohul” și eu ”consilierul asistent”!

Click aici pentru fotografii

Mulțumesc dnei Monica Zelghiu și dlui Vasile Ormenean pentru asistența lucrărilor și pentru curățenia realizată în urma noastră în vederea celebrărilor de mâine.

Pr. Mircea Marţian

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *