Binecuvântarea caselor pentru anul 2016

PROGRAMUL CU BINECUVÂNTAREA CASELOR PENTRU ANUL 2016
– preotul, data, străzi, interval orar –

MARȚI, 29 DECEMBRIE 2015, ÎNCEPÂND CU ORA 11.00

Pr. M. Marţian:  str. Braşov

Pr. T. Sas: Piaţa Agârbiceanu, str. M. Nicoară, N. Iorga

Pr. F. Isac: str. Zărneşti (A. Bohănţel), Brăduţului, C. Nottara, Lupeni (Doja), Ponorului, M. Românul, Calea Turzii (zona din spatele Telezimex)

MIERCURI, 30 DECEMBRIE 2015, ÎNCEPÂND CU ORA 11.00

Pr. M. Marţian: str. Muscel

Pr. T. Sas: str. Becaş, Măcinului, E. Murgu

Pr. F. Isac:  str. A. France, Mălinului

SÂMBĂTĂ, 2 IANUARIE 2016, ÎNCEPÂND CU ORA 11.00

Pr. M. Marţian: str. Romul Ladea, Fagului, Bună-Ziua şi conexe: Arţarului, Măceşului, P. Teodor, M. Toniţa, D. Ferencz, Şt. Luchian, C. Petrescu, M. Preda…

Pr. T. Sas: str. Paltiniș, I. Vidu, M. Zriny, A. Sever, A. Xenopol, Piaţa Cipariu

Pr. F. Isac:  str. Lăcrămioarelor

DUMINICĂ, 3 IANUARIE 2016, ÎNCEPÂND CU ORA 13.30

Pr. M. Marţian:  str. C. Brâncoveanu, D. Bolintineanu

Pr. T. Sas:  str. C. Brâncuşi I

Pr. F. Isac: str. B. Deleanu, str. C. Brâncuşi II (inclusiv Horticultorilor)

LUNI 4 IANUARIE 2016, ÎNCEPÂND CU ORA 12.00

Pr. M. Marţian: str. A. Frâncu, D. Cantemir

Pr. T. Sas: str. Predeal, Galaxiei, T. Maiorescu, E. Brote, V. Pârvan

Pr. F. Isac:  str. Alverna, Trifoiului

MARȚI, 5 IANUARIE 2016, ÎNCEPÂND CU ORA 12.00

Pr. M. Marţian: str. I. Vulcan, Nucului

Pr. T. Sas: str. A. Mureşanu, I. P. Retegan, M. Kalman, Saturn

Pr. F. Isac:  str. B. Delavrancea, A. Endre, Mozart

În intervalul 6-10 ianuarie 2016, vom binecuvânta casele şi familiile care locuiesc pe alte străzi, au rămas restante, respectiv s-au reprogramat. Pentru programări/ reprogramări ne puteţi contacta la:

Pr. Florin Isac – tel. 0745-608892, e-mail: isacioan@yahoo.com

Pr. Titus Sas – tel. 0740-218620, e-mail: titussas@yahoo.com

Pr. Mircea Marţian – tel. 0745-265935,e-mail:mircea.martian@gmail.com

 RECOMANDARE

În contextul secularizării, observate și din perspectiva viziunii bugetare a Guvernului României pe anul 2016, Consiliul parohial al parohiei noastre, întrunit la data de 17.12.2015, Vă invită ca, în măsura posibilităților, să sprijiniți cu această ocazie parohia, achitând o sumă de 50 lei pe an/ pentru fiecare membru al familiei (sumă pentru care se va elibera pe loc o chitanţă în acest sens).

Această sumă va fi orientată spre susținerea în continuare a programelor pastoral-educative care urmează să se desfășoare în anul 2016 (bugetul parohiei ar suferi fără această susținere), dar și pentru fondul de salarizare din Eparhie (unde noi contribuim cu 36 lei an/ pentru fiecare credincios înscris pe lista noastră).

Astfel veți contribui la asigurarea unei stabilități bugetare pentru anul 2016, care va da posibilitatea continuării altor proiecte programate (din fondurile parohiei) în anul 2016 atât la nivelul Catedralei Martirilor și Mărturisitorilor (definitivarea tavanului, a sistemului de iluminat și a parchetului în Altar – lucrări amânate din pricina infiltrațiilor de apă) precum și deschiderea pe lângă Centrul pastoral pentru copii și tineri de pe Bld. C. Brâncuși 44 (care a fost dat în folosință în anul 2015 din fonduri proprii) și a unui nou centru socio-pastoral parohial pe care ne propunem să-l realizăm pe Str. A. France 44.

Vă mulţumim pentru generozitate și Vă dorim Sărbatori luminate și un an 2016 binecuvântat!

Pentru detalii putem fi contactaţi și la Capela Sf. Iosif la telefon/fax 0264-595591, cu posibilitatea de a lăsa mesaje. Vă rugăm să menţionaţi numele şi un număr de telefon pentru a putea să vă contactăm.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *