Binecuvântarea caselor pentru anul 2022

(data, preotul, străzile, ora de plecare)

JOI, 30 DECEMBRIE 2021

• Pr. M. Marţian: str. Brașov începând cu ora 13.00, str. Nucului începând cu ora 18.00, Nicolae Drăganu – începând cu ora 19.00
  • Pr. V. Pupăză: str. B. Deleanu, Mălinului – începând cu ora 15.00
  • Pr. F. Isac: str. A. France, C. Brâncoveanu – începând cu ora 15.00

DUMINICĂ, 2 IANUARIE 2022

• Pr. M. Marţian: str. A. Frâncu – începând cu ora 14.00, D. Cantemir – începând cu ora 15.00
  • Pr. V. Pupăză: str. Becaș, M. Kalman, E. Murgu – începând cu ora 13.00
  • Pr. F. Isac: str. Muscel – începând cu ora 13.00

LUNI, 3 IANUARIE 2022

• Pr. M. Marțian: str. Păltiniș – începând cu ora 13.00 și str. D. Bolintineanu – începând cu ora 14.30
  • Pr. V. Pupăză: Piața Cipariu, str. I. Vidu, M. Zriny, A. Sever, A. Xenopol, – începând cu ora 13.00
  • Pr. F. Isac: str. Lăcrămioarelor, Mozart, Nicolae Colan, M. Românul – începând cu ora 15.00

MARȚI, 4 IANUARIE 2022

• Pr. M. Marțian: str. I. Vulcan – începând cu ora 13.00, Măcinului – începând cu ora 17.30
  • Pr. V. Pupăză: str. M. Nicoară, N. Iorga – începând cu ora 15.00
  • Pr. F. Isac: Piaţa Agârbiceanu, str. B. Delavrancea, A. Endre – începând cu ora 15.00

MIERCURI, 5 IANUARIE 2022

• Pr. M. Marţian: str. C. Brâncuşi – începând cu ora 11.00
  • Pr. V. Pupăză: str. Predeal, T. Maiorescu, E. Brote, V. Pârvan, I. P. Retegan, – începând cu ora 15.00
  • Pr. F. Isac: str. Alverna, Trifoiului – începând cu ora 15.00

JOI, 6 IANUARIE 2022

• Pr. M. Marţian: str. A. Gaudi, R. Ladea, A. Ivireanu, zona Becaș, str. Fagului, str. Bună–Ziua şi conexe: Arţarului, Măceşului, P. Teodor, M. Toniţa, D. Ferencz, Şt. Luchian, C. Petrescu, M. Preda și altele… – începând cu ora 12.00
  • Pr. V. Pupăză: str. A. Mureşanu, Saturn – începând cu ora 15.00
  • Pr. F. Isac: str. Galaxiei, Ponorului, A. Bohăţel, C. Nottara, G. Doja, Brăduţului,  – începând cu ora 15.00

VĂ RUGĂM ȚINEȚI CONT ȘI DE ACESTE RECOMANDĂRI:

• Pentru un interval orar mai precis vă rugăm să sunați preotul responsabil.
  • Vizita se va efectua în respect față de toate normele de distanțare și igienă.
  • Fiecare familie vizitată are ocazia de a sprijini parohia, achitând o sumă recomandată de 50 lei, pentru fiecare membru al familiei (sumă pentru care preoții vizitatori sunt obligați să vă ofere pe loc o chitanță). Reafirmăm și explicăm importanța vitală a încasării acestei taxe de sprijin, pentru că, din această sumă se plătește în fondul de solidaritate pentru salarizarea preoților aflat la dispoziția Episcopiei, pentru fiecare credincios suma de 47,4 lei/ an!, în contul parohiei rămânând doar un aport de 2,6 lei/ an!, pentru fiecare credincios în vederea susținerii în continuare a unei mici părți din programele pastoral-educative programate să se desfășoare și în anul 2022.
  • În intervalul 7-16 ianuarie 2022, vom binecuvânta casele și familiile care locuiesc pe alte străzi sau au rămas restante (vă rugăm apelați cu încredere). În cazul acestora, pentru a evita neînțelegerile și neplăcerile unei vizite surpriză, în măsura posibilităților o să transmitem înainte telefonic sau prin sms, ziua și ora aproximativă când suntem în zona dumneavoastră.

Pentru programări / reprogramări ne puteți contacta la:

• Pr. Mircea Marţian – tel. 0745–265935, E–mail: mircea.martian@gmail.com
  • Pr. Florin Isac – tel. 0745–608892, E–mail: isacioan@yahoo.com
  • Pr. Vlad Pupăză – tel. 0745–611519, E–mail: pupaza.radu@yahoo.com

Vă mulţumim pentru generozitate și vă dorim sărbători luminate și un an 2022 binecuvântat!