Cină împreună cu PS Claudiu

PS Claudiu gulasCum se zice? Gulaş sau guiaş? Cui îi pasă? Să fie bun și aspectuos! Și cred că am nimerit-o din plin!!!

Am avut onoarea să cinăm împreună cu PS Claudiu la centrul de activități cu ocazia încheierii anului școlar/universitar. Am fost fericiți că episcopul a apreciat bucatele proaspăt pregătite de voluntarii parohiei noastre, făcând chiar și o mică ședință foto la o îmbietoare și apetisantă farfurie cu gulaș/guiaș.

Recunoștință și o binecuvântare specială bucătarului șef, Consilier parohial, Radu Răcășan, dar și tuturor celor împreună cu dânsul (Liana Răcășan, Familia Bodea Ildi și Horațiu, respectiv Simona Marțian)

Acest articol a fost publicat în Administrative, Evenimente și etichetat cu , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *