Colind Episcopului nostru

Nasterea-Domnului-2Lăudat să fie Isus!

Va invit cu drag cu mic și mare, pe cei care doriti și puteti, joi, 22 decembrie, ora 15.00 la sediul Episcopiei pe str. Moților nr 26, Cluj-Napoca  să-i mulțumim PS Florentin (pentru sprijin și binecuvântare) ducându-i vestea cea bună a Nașterii Mântuitorului nostru Isus Christos.

Programul se adresează în principal părinților vicari, unor reprezentanți din cadrul grupurilor parohiale (Consiliul Parohial, Reuniunea Mariană, Grupul de Rugăciune Copiii Sf. Iosif, Comitetul de Sprijin Parohial, Grupurile de Cateheză și celelalte grupuri din pastorația copiilor (dansuri, artă, chitară, …) dar și celorlalți care doresc să se alăture nouă.

Pentru coerentă și unitate în cântare vă invit si  la o mică repetiție în aceeași zi, ora 13.30 (se va ocupa de noi doamna Carmen Opreanu) la Capela Sf. Iosif (rugăm punctualitate!!! de unde vom pleca apoi împreună spre colindul Episcopului nostru.  

Aștept semnale concrete în acest sens.

 Cu drag, pr. Mircea Marțian

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *