Deschiderea noului an catehetic-formativ 2019-2020

an catehetic formativla Capela ”Sfântul Iosif”,
duminică, 29 septembrie 2019, cu începere de la ora 11.30.

Pentru noi e un nou început în care încercăm să ne raportăm la copii și tineri de o manieră credibilă, cu manifestări ”transparente, primitoare, oneste, atrăgătoare, comunicative, accesibile, bucuroase și interactive” (cf. invitației Sfântului Părinte, Papa Francisc, cu ocazia unei întâlniri cu tinerii din Estonia).

Programul prevede Celebrarea Sfintei Liturghii, animată de copii și tineri, urmată de prezentarea pe scurt a ofertei pastoral-educative din acest an (acest lucru se va face de către fiecare responsabil prezent sau, în lipsă, de subsemnatul, în calitate de responsabil parohial cu pastorația copiilor și a tinerilor din comunitate).

La final, împreună cu voluntarii prezenți, vom trece la o mică întrunire de lucru pentru un orar provizoriu, în paralel cu o mică dar binemeritată agapă fraternă.

Mulțumind voluntarilor pentru colaborare și așteptându-vă cu drag,
pr. Mircea Marțian.

P.S. Reamintesc faptul că, pentru înscrieri, au fost lansate formulare speciale, care, după completare, pot fi depuse la Biroul parohial până cel târziu, duminică, 6 octombrie 2019, dată când programele vor deveni operaționale (în funcție de caz, la Catedrală sau la Centrul de activități de pe Bld. C. Brâncuși 44).