Duminica în Familia ASTRU

Așa precum am anunțat la Campusul din vară dorim să continuăm întâlnirile noastre pentru copiii, cu vârste cuprinse între 8 și 12 ani, invitându-i la un nou ciclu de întâlniri formativ-educative într-un format interactiv, sub genericul titlu:

DUMINICA ÎN FAMILIA ASTRU (de regulă ne vom întâlni în a II-a duminică din fiecare lună).
În program:
-Sfânta Liturghie pentru copii cu începere de la ora 11.30 (în Capela Sf. Iosif”)
-deplasare pe jos spre Centru parohial – ducem noi copiii care vor veni la Sf. Liturghie;
-jocuri în curtea centrului;
-masă în comun (propunem pizza -/ dacă copiii nu mănâncă pizza sau au meniu special vă rugăm să le puneți mâncare în bagaj;
-moment catehetic;
-discuții/ activitate practică;
-jocuri în comun;

Prima întâlnire din acest an:
Duminică, 9 octombrie 2022, interval orar 11.30 – 16.00. Programul începe cu Sfânta Liturghie animată de copii și tineri la Capela Sf. Iosif, iar apoi, în intervalul 13.00-16.00, la Centrul de activități, situat pe Bulevardul C. Brâncuși 44.

Duminica in Familia ASTRU

Copiii sunt așteptați cu brațele deschise de către,
Leonard Socaciu, ASTRU Cluj, educator; alți tineri voluntari din ASTRU Parohial 13+(oricine e binevenit), respectiv de pr. Mircea Marțian, asistent spiritual.