Întâlnirea copiilor din ASTRU junior

Întâlnirea copiilor din ASTRU junior, aparținând de trei parohii distincte, Mănăștur I Vest, Florești II și Andrei Mureșanu, a avut loc în Aula ”Iuliu Hossu”, duminică, 5 martie 2023.

ASTRU junior martie 2023

A fost o zi în marea familie ASTRU JUNIOR ocazionată de tradiționala vizită a Consiliului ASTRU în parohii (realizată pentru prima dată în forma de 3 x 1).

Calde mulțumiri Președintelui ASTRU Cluj, Emanuel Socaciu, care, secondat de Cezara Mureșan membră în Consiliul ASTRU, a condus întregul program, inclusiv atelierul de confecționat flori din hârtie pe care copiii le-au oferit la final mămicilor.

Recunoștință și gazdelor Ioana David, Vicepreședinta Reuniunii Mariane în parohia noastră și părintelui vicar Florin Isac (pentru prima dată la o întîlnire de acest tip), respectiv părintelui Bogdan Doboș, înalt oaspete sosit cu grupul de copii din Florești.