Întâlnirea copiilor din ASTRU junior

Întâlnirea copiilor din ASTRU junior, aparținând de trei parohii distincte, Mănăștur I Vest, Florești II și Andrei Mureșanu, a avut loc în Aula ”Iuliu Hossu”, duminică, 5 martie 2023.

ASTRU junior martie 2023

A fost o zi în marea familie ASTRU JUNIOR ocazionată de tradiționala vizită a Consiliului ASTRU în parohii (realizată pentru prima dată în forma de 3 x 1).

Calde mulțumiri Președintelui ASTRU Cluj, Emanuel Socaciu, care, secondat de Cezara Mureșan membră în Consiliul ASTRU, a condus întregul program, inclusiv atelierul de confecționat flori din hârtie pe care copiii le-au oferit la final mămicilor.

Recunoștință și gazdelor Ioana David, Vicepreședinta Reuniunii Mariane în parohia noastră și părintelui vicar Florin Isac (pentru prima dată la o întîlnire de acest tip), respectiv părintelui Bogdan Doboș, înalt oaspete sosit cu grupul de copii din Florești.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *