O oră de Adoraţie Euharistică

adoratie„Comuniunea cu Sfântul Părinte este bucuria împărtășirii cu Biserica zidită pe temeliile apostolului Petru – Întâi stătător în ale dragostei și credinței.”
Lucian Cardinal Mureşan, Arhiepiscop Major

Duminică, 2 iunie 2013, ora 18.00,  în comuniune cu întreaga lume catolică, uniți cu Sfântul Părinte Papa Francisc, vă invităm la o oră de Adoraţia Euharistică.

18.00-19.00    Adorație Euharistică animată de Reuniunea Mariană parohială „Regina Martirilor și Mărturisitorilor”.

19.00-20.00   Sfânta Liturghie de seară. În Domnul cel Înviat,

Pr. Mircea Marțian

„Acest moment de adoraţie este o bună și sfântă ocazie de a consfinți comunitățile noastre la Inima lui Isus prin Inima Maicii Sfinte, după textul rugăciunii pe care am rostit-o alături de ceilalți episcopi, la Biserica Sfânta Maria din Baia Mare,
pe data de 12 martie a.c. după pelerinajul de la Sighet.”

Lucian Cardinal Mureşan, Arhiepiscop Major

Acest articol a fost publicat în Anul Credinţei 2012-2013, Evenimente și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.