Oficiu special de rugăciune

grup de rugaciune„Isus este poarta care conduce la mântuire şi este o poartă deschisă tuturor… Să-l lăsăm pe Isus să intre în viaţa noastră, ieşind din manifestările de egoism, indiferenţă şi închidere faţă de alţii”.  Papa Francisc

Grupul parohial de Rugăciune Copiii Sf. Iosif,
are bucuria de a vă invita în prima miercuri din luna septembrie, 03.09. 2014, cu începere de la ora 17.00, la un
OFICIU SPECIAL DE RUGĂCIUNE
închinat părintelui nostru ocrotitor Sf. Iosif.

Intenţiile generale de rugăciune pentru această lună:

• Pentru ca toți educatorii să-i călăuzească pe copii în spiritul valorilor divine.
  • Pentru realizarea cât mai grabnică a Boltei Catedralei Martirilor și Mărturisitorilor veacului XX.

Universală: Pentru ca persoanele cu handicap mental să primească iubirea şi ajutorul de care au nevoie pentru o viaţă demnă.

Pentru evanghelizare: Pentru ca toţi creştinii, inspiraţi de cuvântul lui Dumnezeu, să se angajeze în slujirea săracilor şi a celor suferinzi.

Seara se va încheia cu Adoraţie Euharistică, urmată de o agapă fraternă pe Holul expoziţional.

Vă aşteaptă cu mult drag,
Pr. Mircea Marţian, tel. 0745-265935

Acest articol a fost publicat în Grupuri parohiale și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.