Pelerinaj la Mintiul Gherlii

Manastirea Mintiu GherliiDorind să dăm curs invitaţiei Comunităţii călugărilor bazilieni de a participa la celebrarea Hramului Mănăstirii Înălțării Sfintei Cruci din Mintiul Gherlii, care va avea loc duminică 14 septembrie 2014, îi invităm pe toţi cei care doresc să participe în mod organizat.

Plecarea este programată la orele 7.00, din Piața T. Cipariu, iar întoarcerea în după-masa aceleași zile.

Costul Transportului, aproximativ 25 lei (în funcție de nr. doritorilor și de mijlocul de transport – autocar sau microbuz – care va fi ales).

Informații și înscrieri:
Dna Aurelia Chiorean,