Oficiu special de rugăciune

grup de rugaciuneGrupul parohial de Rugăciune Copiii Sf. Iosif, are bucuria de a se reuni în prima miercuri din luna octombrie, 07.10. 2015, cu începere de la ora 17.00, în cadrul unui nou

Oficiu special de rugăciune
închinat părintelui nostru ocrotitor Sf. Iosif.

Intenţiile generale de rugăciune pentru această lună:

• Pentru ca Domnul să ne întărească în noul an catehetic-formativ parohial, 2015-2016 care a început în această lună.
  • Pentru ca Ansamblul Spiritual dedicat Martirilor și Mărturisitorilor veacului XX să reziste șuvoiurilor de ape care se vor revărsa în această iarnă iar lucrările să continue cu bine.
  • Universală: Pentru ca să fie dezrădăcinat traficul de persoane, formă modernă de sclavie.
  • Pentru evanghelizare: Pentru ca, având spirit misionar, comunităţile creştine din continentul asiatic să vestească Evanghelia celor care încă o aşteaptă.

Oficiul va fi urmat de Adoraţie Euharistică și de o agapă fraternă în Holul expozițional.

Vă aşteaptă cu mult drag,
Pr Mircea Marţian, 0745-265935