Oficiu special de rugăciune

grup de rugaciuneDacă am şti cât este de mare puterea sfintelor suflete din Purgator şi câte haruri am putea obţine de la Dumnezeu prin mijlocirea lor, ele nu ar fi atât de uitate! Să ne rugăm mult pentru ele, pentru ca ele să se roage mult pentru noi.”

Sf. Ioan Maria Vianey, parohul de Ars

Întrunirea Grupului de rugăciune Copiii Sf. Iosif,  pentru luna noiembrie, va avea loc miercuri, 11.11.2015, ora 17.00  când vă invităm la un nou
OFICIU SPECIAL DE RUGĂCIUNE
avându-l ca mijlocitor special pe Sf. Iosif.

Intenţiile generale de rugăciune din această lună:

• Pentru sufletele tinerilor răposați în București.
  • Pentru însănătoșirea celor arși care încă luptă cu viața.
  • Pentru sufletele prietene din Purgator.

În comuniune cu Sfântul Părinte Papa Francisc intenţiile generale de rugăciune pentru această lună vor fi:

• Universală: Pentru ca să ştim să ne deschidem la întâlnirea personală şi la dialogul cu toţi, chiar şi cu cel care are convingeri diferite de ale noastre.
  • Pentru evanghelizare: Pentru ca păstorii Bisericii, iubind profund propria turmă, să poată însoţi drumul şi să ţină vie speranţa.

Seara se va încheia cu Adoraţie Euharistică, urmată de o agapă fraternă pe Holul expoziţional.

Vă aşteaptă cu mult drag, Pr. Mircea Marţian, tel. 0745-265935