Oficiu special de rugăciune

grup de rugaciuneGrupul parohial de Rugăciune Copiii Sf. Iosif,

are bucuria de a se reuni miercuri, 19 octombrie 2016, cu începere de la ora 17.00, în cadrul unui nou Oficiu special de rugăciune închinat părintelui nostru ocrotitor Sf. Iosif.

Intenţiile generale de rugăciune pentru această lună:

• Pentru  ca Domnul să ne întărească în noul an catehetic-formativ parohial, 2016-2017 care a început în această lună.
  • Pentru ca Ansamblul Spiritual dedicat Martirilor și Mărturisitorilor veacului XX să reziste șuvoiurilor de ape care se vor revărsa în această iarnă iar lucrările să continue cu bine.
  • Universală: Pentru ca ziariştii, în desfăşurarea profesiei lor, să fie mereu însufleţiţi de respectul faţă de adevăr şi de un puternic simţ etic.
  • Pentru evanghelizare: Pentru ca Ziua Misionară Mondială să reînnoiască în toate comunităţile creştine bucuria şi responsabilitatea de a vesti evanghelia.

Oficiul va fi urmat de Adoraţie Euharistică și de o agapă fraternă în Holul expozițional.

Vă aşteaptă cu mult drag, Pr Mircea Marţian, 0745-265935

Acest articol a fost publicat în Grupuri parohiale și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.